Connect with us

aktuality

Na sídlišti Janova hora ve Vizovicích vyroste pumptrackové hřiště

Publikováno

Ve Vizovicích se místní zastupitelé řídí heslem „sportem ku zdraví“, a na sídlišti Janova hora proto vyroste nové pumptrackové hřiště. Bude mít asfaltový povrch, řadu uměle vytvořených vlnek a klopených zatáček. Využívat ho budou moci ti, kteří jezdí na kole, in-line bruslích i koloběžce.

Investice by měla přijít na 1,6 milionu korun. Město Vizovice přitom na ni dostalo dotaci ve výši 50 %, a to dotačního programu MMR – Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury v cestovním ruchu.

Starostka Silvie Dolanská k tomu řekla: „Už několik let se ve Vizovicích snažíme zlepšovat kvalitu sportovišť pro všechny věkové kategorie. Věřím, že pumptrackové hřiště si rychle najde své nové uživatele. Kromě toho bude účelně využita lokalita, která je nyní prázdná“.

Hřiště se bezesporu stane výborným prostředkem pro zábavu lidí a poslouží i ke zdokonalení technických a jízdních dovedností na kole. Podle zpracovaného projektu bude mít dráha téměř 170 metrů, 7 klopených zatáček a 21 vln. Jeho realizace by měla být dokončena ještě v letošním roce.

NEJČSTENĚJŠÍ