Connect with us

aktuality

Na rozvoji Pusteven spolupracuje také Zlínský kraj

Publikováno

Radhošť byl ústředním tématem setkání členů Memoranda o spolupráci mezi Moravskoslezským a Zlínským krajem a obcemi Prostřední Bečva a Trojanovice. Jeho účastníci se sešli u příležitosti vyhodnocení prvního roku fungování Fondu Pustevny. Ve fondu je přes milion korun, část této částky půjde na nový mobiliář, tedy lavičky nebo například rozcestníky.

Na dokončení obnovy mobiliáře Pusteven by se mělo v příštím roce navázat a lokalitu Pustevny-Radhošť vybavit například novými odpadkovými koši. Součástí plánů je také úprava centra vrcholu nebo obnova svodidel podél opravené Knížecí cesty.

„Víme o problémech, které Pustevny dlouhodobě sužují, ať už se týkají parkování, přelidnění vrcholu, nevyhovujícího zázemí a podobně. Rozhodli jsme se nesedět s rukama v klíně. V letošním roce se k memorandu připojily obce Trojanovice a Prostřední Bečva, na jejichž katastrálním území Pustevny leží. Letos na jaře vznikl také Fond Pustevny, jehož zřizovatelem je obec Prostřední Bečva, na sdružování finančních prostředků potřebných pro jejich rozvoj,“ řekl Jan Krkoška, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

NEJČSTENĚJŠÍ