aktuality
Na Ohradě pokračuje obnova přivaděče, dojde na omezení dopravy
- Share
- Tweet /data/web/virtuals/178941/virtual/www/domains/valasskezpravy.cz/wp-content/plugins/mvp-social-buttons/mvp-social-buttons.php on line 39
https://valasskezpravy.cz/wp-content/uploads/2026/01/c5mo9d-aspect-ratio-800-450-1000x600.jpeg&description=Na Ohradě pokračuje obnova přivaděče, dojde na omezení dopravy', 'pinterestShare', 'width=750,height=350'); return false;" title="Pin This Post">
Po měsíční pauze se na Ohradě znovu rozběhnou práce na obnově vodovodního přivaděče mezi čerpací stanicí a vodojemem Bečevná. Stavba přinese dočasná dopravní omezení v ulici U Bečvy.
Po krátkém přerušení se ve Vsetíně opět rozběhne obnova důležité části vodohospodářské infrastruktury. Společnost Vodovody a kanalizace Vsetín oznámila, že už v příštím týdnu bude pokračovat rekonstrukce vodovodního přivaděče v úseku mezi čerpací stanicí Ohrada a vodojemem Bečevná. Práce se dotknou nejen technického zázemí města, ale také dopravní situace v ulici U Bečvy, kde musí řidiči počítat s omezeními.
Rekonstrukce je rozdělena do několika fází. „Obnova vodovodního přivaděče bude rozdělena do 4 etap. První etapa bude provedena v otevřeném výkopu pokládkou nového potrubí od ČS Ohrada po křížení Vsetínské Bečvy na levém břehu před silničním nadjezdem,“ informovala společnost Vodovody a kanalizace Vsetín. Tato část stavby bude pro okolí nejviditelnější, protože vyžaduje klasický výkop a přímý zásah do terénu.
Další tři etapy už budou technicky šetrnější. Práce se uskuteční bezvýkopovou metodou, která minimalizuje zásahy do okolí i dopady na provoz. Do stávajícího ocelového potrubí DN 400 bude po jeho vyčištění a důkladném monitoringu zataženo nové potrubí z materiálu PE 100 RC, které je z výroby předem deformované. Vše proběhne ve stejné trase i výškové úrovni, což výrazně zjednoduší následné uvedení úseku do plného provozu.
Podrobnosti najdete v mapě popisující podrobnosti: vak-vsetin-informac-ohrada
Stavba se však neobejde bez omezení pro dopravu. „Po dobu výstavby bude v ulici U Bečvy částečně omezena dopravní obslužnost. Provoz bude omezen dopravním značením, které bude průběžně upravováno dle postupu výstavby,“ uvedla společnost. Řidiči by proto měli sledovat aktuální značení a počítat s možným zpomalením průjezdu.
Dokončení celé obnovy je naplánováno na polovinu letošního prosince. Po jejím završení získá Vsetín modernizovaný a spolehlivější přivaděč, který přispěje k dlouhodobé stabilitě dodávek pitné vody pro obyvatele města.
Komentáře
-
aktuality před 3 dnyLedovka potrápila Zlínský kraj, nebezpečí hrozí i v dalších dnech
-
aktuality před 6 dnyHasiči na Valašsku museli řešit dva požáry během jedné noci a rána
-
aktuality před 6 dnyObcí u Zlína letěla 105 km/h, prý si chtěla otestovat brzdy
-
aktuality před 1 dnemNehoda v Rožnově skončila zraněním, řidič byl opilý


