Connect with us

aktuality

Na Lapači člověk zažije opravdu ryzí hokej a lásku k tomuto sportu, má jasno Libor Bouček

Publikováno

Libor Bouček sleduje vsetínský hokej od dětství. Uchvátila jej už první sezona Valachů v extralize, kdy nováčci senzačně dokráčeli k premiérovému titulu. Nyní díky svému kamarádovi Jiřímu Hudlerovi sleduje zápasy na Lapači naživo. Nejinak tomu bylo v neděli, kdy Vsetín v rámci prvního finálového duelu hostil Jihlavu. „Jsem tu celkově potřetí, z toho podruhé v této sezoně. Viděl jsem celou cestu v play-off, takže to beru tak, jako bych tady byl i během předchozích zápasů,“ usmíval se úspěšný moderátor.

Kdy jste vlastně ve svém životě poprvé zaregistroval vsetínský hokej?
Myslím, že to bylo na základní škole. V sedmé nebo osmé třídě. Byl to první titul Vsetína, kdy ve finálové sérii hrál se Zlínem. Pamatuji si to jako dnes. Ten příběh byl strhující. Je to pro mě absolutně český hokejový unikát.

Dá se tedy říci, že jste hokejovým fanouškem?
To stoprocentně. Určitě se řadím mezi hokejové fanoušky.

Který klub je vaším nejoblíbenějším?
Skutečnost, že jsem tady, jen potvrzuje, že Vsetín je mým oblíbeným klubem. Dlouhodobě jej sleduji. Ale upřímně říkám, že odjakživa držím palce pražské Spartě.

Vážíme si upřímnosti. To jste tedy musel mimořádně prožívat finálové série mezi Vsetínem a Spartou na přelomu století.
Byla to jízda. Byl jsem tehdy opravdu spokojený, že tam byly zrovna tyhle týmy. Užíval jsem si parádní hokej, to je ta největší radost, která se může stát. Stejně jako jsem si užíval hokej i teď v sérii Sparty s Libercem, to prodloužení bylo neuvěřitelné. Ale jasně, ty série mezi Spartou a Vsetínem byly vypjaté. Člověk by nejraději přál úspěch oběma týmům. Musím říct, že tehdejší finálové série byly opravdu drsné.

Co se vám vlastně vybaví jako první, když se řekne vsetínský hokej?
Vybaví se mi Vysoký jalovec a mladý Jirka Hudler, který v době, kdy byl ještě teenager, přerostl skoro všechny. To byl jeden z nádherných příběhů, které přinesl Vsetín.

Takže dá se říci, že na Lapači jste i díky Jiřímu Hudlerovi?
Ano, je to tak. Když se s Jirkou domluvíme, tak já neváhám a jedu kamkoliv. Jsem jeho kamarád a když mi navrhl návštěvu finále na Lapači, tak jsem si to nemohl nechat ujít.

Byl jste tady už v základní části na utkání s Benátkami nad Jizerou, jak jste si užíval atmosféru místního prostředí?
Myslím, že úžasné je už jen to, že si pamatuji celé utkání. Dokonce si pamatuji i odjezd, ale nepamatuji si usínání, takže mě ta atmosféra asi ještě doběhla. Je to asi klišé a říká se to pořád, ale tady jsou fanoušci jedni z nejvěrnějších, nejkreativnějších a nejhlučnějších. Myslím, že pro žádného soupeře tady není jednoduché hrát. A být tady? To člověk zažije opravdu ryzí hokej a lásku k tomuto sportu. To si myslím, že nemá žádná jiná aréna v republice.

V sobotu jste poslal video zdravici z Paříže, kde jste trávil víkend. Jak to vlastně vzniklo?
Byl to nápad Jirky Hudlera, který se mi líbil, a rád jsem video natočil.

Dá se tedy předpokládat, že vás fanoušci na Lapači budou vídat častěji?
Samozřejmě vše bude záležet na Jiřím nebo panu Tesaříkovi. Velmi rád přijdu, když mě pozvou, jsem v jejich vleku, takže moc rád. Navíc moje babička odsud pocházela. Vždy měla k tomuto kraji obrovský vztah a to já mám taky. Jsou tady nádherné ženy a já se tu cítím minimálně z jedné čtvrtiny jako doma. Nejvíc se ale těším na souboje Vsetína a Sparty v extralize. To bude určitě zase vypjaté!

NEJČSTENĚJŠÍ