Connect with us

aktuality

Moderní železniční podchod U Křivačkárny ve Vsetíně otevírá nové bezpečné trasy pro chodce

Publikováno

Vsetín – Správa železnic oznámila, že na přelomu února a března spustí do provozu nově dokončovaný železniční podchod U Křivačkárny. Tento podchod nahradí existující železniční přejezd na ulici Štěpánská, který bude trvale uzavřen. Modernizace železniční infrastruktury a zvýšení bezpečnosti jsou hlavními důvody za tímto opatřením.

Podchod U Křivačkárny, situovaný naproti budově VZP, má být dokončen koncem února a bude oficiálně zprovozněn dne 29. února. Tato změna bude následována trvalým uzavřením stávajícího železničního přechodu na ulici Štěpánská, který se nachází pouhých 150 metrů od nového podchodu.

Správa železnic aktivně modernizuje železniční tratě s cílem minimalizovat úrovňová křížení, jako jsou přechody a přejezdy, a nahrazuje je bezpečnějšími alternativami, jako jsou podchody, podjezdy, nadchody a nadjezdy. Toto opatření má za cíl zvýšit bezpečnost v dopravě,“ uvedl starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL).

S úplným uzavřením železničního přechodu na Štěpánské ulici budou v okolí umístěny dočasné mechanické zábrany, aby se zabránilo neoprávněnému přecházení kolejiště. V následujících měsících budou tyto dočasné zábrany nahrazeny oplocením z pozinkovaných panelů, které bude rozmístěno od Štěpánské ulice po vlakové nádraží po obou stranách železnice. Kromě toho se plánuje výsadba živého plotu z habrů na 250 metrů dlouhém úseku podél ulice U Trati na Rybníkách směrem k Jablůnce.

Tato iniciativa nejen zlepší bezpečnost chodců, ale také přispěje k celkové modernizaci dopravní infrastruktury v obci Vsetín. Nový železniční podchod U Křivačkárny otevírá nové bezpečné cesty pro chodce a přispívá k dalšímu zvyšování bezpečnosti v rámci dopravní sítě.

NEJČSTENĚJŠÍ