Connect with us

aktuality

Migranti neskrývali zklamání, když přišli na to, že nejsou v Německu. Dokonce se rozplakali

Publikováno

Touha dostat se až do vytouženého Německa vedla pět migranty k tomu, že k převozu využili nákladu pneumatik v kamionu zlínské firmy Mands. Dostali se do něho samozřejmě tajně, bez vědomí řidiče. Ten byl velmi překvapený, když zjistil, koho vlastně celou dobu také vezl.

K události s nákladem migrantů došlo tuto středu. Firma Mands se zabývá kromě jiného také dovozem pneumatik z Turecka. Do jejího kamionu se migranti pravděpodobně dostali v Maďarsku nebo Srbsku. Vozidlo mělo zastávku také v Bulharsku. Manažer zlínské společnosti Mands Jiří Lojčík řekl: „Mladíci z Turecka a Sýrie byli poměrně slušně vybavení – nechyběl jim špičkové mobily, měli s sebou i deky a jídlo.“

Dva z migrantů vystoupili už v Napajedlích, kde neunikli pozornosti místních obyvatel. Tři pak dojeli až do Zlína, kde se pokusili ze skladu firmy Mands utéct přes pole. Všech pět pak skončilo v rukou krajských policistů. Jaké však bylo překvapení utečenců, když zjistili, že nejsou v Německu, ale v České republice. Jejich mužné oči skropily dokonce i slzy.

„Pokud zjistíme, že muži přicestovali a pobývali na území ČR nelegálně, budeme postupovat v souladu se zákonem o pobytu cizinců, podle kterého je jedna z možností například správní vyhoštění z území naší země,“ sdělila mluvčí krajské policie Lucie Javorková.

NEJČSTENĚJŠÍ