Connect with us

aktuality

Městský úřad ve Vsetíně získal ocenění v soutěži Přívětivý úřad roku 2020

Publikováno

Městský úřad ve Vsetíně získal 3. místo v soutěži Přívětivý úřad roku 2020 ve Zlínském kraji. Toto ocenění uděluje obcím Ministerstvo vnitra ČR.

„Velmi mě těší umístění v této soutěži. Znamená to, že vsetínská radnice je na dobré úrovni například v elektronizaci, komunikaci, transparentnosti, participaci, nebo také v klientském servisu, což byly parametry hodnocení jednotlivých úřadů,“ vysvětluje starosta Jiří Růžička.

Přívětivý úřad je soutěží, kterou ministerstvo vnitra propaguje moderní a kvalitní služby městských úřadů. Letos se jí účastnilo 142 úřadů obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy, které vyplnily online dotazník. K soutěži je vydávána také sbírka dobré praxe nadstandardních služeb úřadů.

Soutěž Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností pořádalo Ministerstvo vnitra již popáté. Vítězové v jednotlivých krajích obdrželi distanční formou tradiční samolepku stvrzující přívětivost, kterou si úřady vylepují na vchodové dveře, a také diplomy. První tři úřady získaly trofeje.

Ve Zlínském kraji se na prvním místě umístily Valašské Klobouky, na druhé místo dosáhly Otrokovice.

NEJČSTENĚJŠÍ