Connect with us

aktuality

Městské lázně ve Vsetíně se pro veřejnost otevřou ve druhé půlce září

Publikováno

Městské lázně jsou od letošního ledna z důvodu rozsáhlé rekonstrukce uzavřeny. Práce měly být dle původního plánu hotovy počátkem září, zejména kvůli neočekávaným vícepracím a nedodělkům ze strany dodavatele však bude otevření lázní opožděno. Dojde k němu ve druhé polovině září.

„Rekonstrukce je téměř u konce, nicméně ke zpoždění otevření bazénu dojde. I přes to, že jsme byli ze strany dodavatele v průběhu stavby ujišťováni, že práce probíhají podle časového harmonogramu. V závěru stavby se vyskytla řada nedodělků, kvůli nimž nemohlo dojít k jejímu předání. Opozdily se také nezbytné hygienické procedury – postupné vzorkování a rozbor vody,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička.

„Pracujeme na tom, aby otevření lázní proběhlo co nejdříve už kvůli povinným plaveckým výcvikům základních škol,“ dodal Tomáš Pifka, místostarosta a jednatel Vsetínské sportovní, která je provozovatelem lázní.

Návštěvníci se mohou těšit zejména na nový obklad bazénu, nový tubus tobogánu a dojezdový bazének, dále nové sprchy, šatny, sušárny a turniketový odbavovací systém. V rámci řešení bezbariérovosti byla zrušena brodítka mezi sprchami a bazénem.

Zásadní část rekonstrukce se odehrávala ve veřejnosti nepřístupných částech objektu a týkala vzduchotechniky, rozvodů elektřiny, bazénové technologie a kogenerační jednotky pro společnou výrobu tepla a elektrické energie, jejímž palivem bude zemní plyn. Díky tomu bude v bazénu vyšší pocitová teplota.

 

NEJČSTENĚJŠÍ