Connect with us

aktuality

Město Vsetín vyzývá obyvatele, aby nekrmili holuby. Vede to k jejich přemnožení

Publikováno

V poslední době dochází ke zvýšené míře jejich výskytu v centru města Vsetína, zejména na Svárově, náměstí Svobody a v Panské zahradě. Ačkoliv může být krmení těchto ptáků příjemným zpestřením procházky po městě, není to kvůli jejich hrozícímu přemnožení vhodné.

Holubi jsou problémem nejen proto, že jejich trus znečišťuje chodníky a fasády, ale mohou člověka ohrozit na zdraví. Často přenášejí různé nákazy a onemocnění, jako salmonelózu, toxoplazmózu, klíšťovou encefalitidu či ornitózu. Holubí výkaly navíc obsahují nebezpečné roztoče, parazity a plísně.

Nejjednodušší cestou ke snížení holubí populace ve městě je omezit opeřencům dostupnost potravy. V tom mohou nejvíce pomoci sami občané, a to tím, že nebudou ptáky krmit a zajišťovat jim potraviny jejich odhazováním mimo popelnice a odpadkové koše, kde živí i jiné nežádoucí obyvatele veřejného prostoru – například krysy, potkany či volně žijící kočky.

Radnice ve Vsetíně se proto obrací na občany s prosbou, aby holuby, divoké kachny i jiná volně žijící zvířata v centru města nekrmili a pomohli tak zabránit jejich nežádoucímu přemnožení.

NEJČSTENĚJŠÍ