Connect with us

aktuality

Město Vsetín se stane výlučným vlastníkem autobusového nádraží

Publikováno

Vsetínští zastupitelé v pondělí 20. června schválili nabytí zpevněných ploch a zastřešených nástupišť autobusového nádraží od společnosti Z-Group za kupní cenu 13,5 milionu korun. Město Vsetín, které je historickým vlastníkem pozemků pod autobusovým nádražím, se tak stane i majitelem staveb a získá tím kontrolu nad celým prostorem, jenž je klíčový pro investiční záměry v rámci rekonstrukce vlakového nádraží a na ní navazující přeměny přednádražního a zanádražního prostoru.

Město se stane výlučným vlastníkem autobusového nádraží
„O podmínkách transakce jsme se zástupci společnosti Z-Group vedli četná jednání a výsledkem je shoda na výši kupní ceny, která se odvíjí od znaleckých posudků,“ uvedl starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL) s tím, že změna majitele staveb autobusového nádraží se cestujících nijak nedotkne. „Pro účely dalšího provozování autobusového nádraží bude se Z-Group uzavřena nová nájemní smlouva. Roční nájemné by na základě dohody mělo činit tři a půl milionu korun. Jeho výše tedy s ohledem na nabytí staveb oproti současnému vzroste o 2,9 milionu korun ročně,“ doplnil starosta a připomněl, že městskou hromadnou dopravu na Vsetíně zajišťuje firma Z-Group bus, která je dopravní společností holdingu Z-Group.
Pro město je majetková kontrola pozemků i staveb stávajícího autobusového nádraží klíčová pro investiční aktivity související s rekonstrukcí nedalekého vlakového nádraží a přeměnou přednádražního a zanádražního prostoru.
„V blízkém budoucnu se autobusové nádraží přesune blíže tomu vlakovému, obě propojí moderní terminál. Stávající autobusové nádraží poté bude zbouráno. Mimochodem jen za prodej kovového šrotu z přístřešků nástupišť a zábradlí by město mělo inkasovat podle aktuálních cen materiálů více než pět milionů korun. Žulovou dlažbu využijeme na opravy a údržbu městských komunikací,“ konstatoval starosta a pokračoval: „Na část uvolněného prostoru nynějšího autobusového nádraží poté bude přesunuta komunikace Nádražní ulice. Dojde tedy k jejímu narovnání. Zbylý uvolněný prostor bude pro město představovat lukrativní místo pro další rozvojové aktivity.“

NEJČSTENĚJŠÍ