Connect with us

aktuality

Město Rožnov získalo dotaci na stavbu kulturního centra

Publikováno

Pozitivních zpráv není nikdy dost. A jednu mají pro své občany radní z Rožnova. Město totiž získalo dotaci na stavbu kulturního centra, a to ve výši 50 milionů včetně DPH. Centrum bude postaveno v pasivním energetickém standardu.

Starosta města Radim Holiš se vyjádřil: „Na tuto zprávu jsme čekali velmi dlouho. Chci poděkovat všem, kteří se na žádosti o získání dotace podíleli, za jejich úsilí i investovaný čas. Je to další kousek do mozaiky, kterou postupně skládáme, přičemž finálním cílem je postavení právě kulturního centra.“

Aktuálně probíhá soutěž tzv. nadlimitní veřejné zakázky na zhotovitele stavby kulturního centra. Bude se jednat o specifickou stavbu – kombinaci dřevostavby a divadelní technologie. To si pochopitelně vyžádá tu nejvyšší kvalitu, přičemž město bude muset zohlednit i nejlepší cenu. Cena díla by měla dosáhnout 203 milionů korun. S vyhodnocením zakázky se počítá na přelomu května a června.

Realizace zakázky je plánována na 16 měsíců, předpoklad zahájení je 1. července 2020. Získaná dotace 50 milionů korun pomůže pokrýt náklady stavby kulturního centra.

NEJČSTENĚJŠÍ