Connect with us

aktuality

Město Rožnov pod Radhoštěm vybuduje poslední úsek chodníku Tylovice – Hážovice

Publikováno

Poslední úsek chodníku v oblasti Tylovice – Hážovice bude vybudován již v následujících měsících. 1.července 2022 započnou stavební práce na úseku v délce 323 metrů. Náklady na výstavbu dosáhnou částky 10,6 milionu Kč. Současně bude probíhat také oprava vozovky, kterou financuje Ředitelství silnic Zlínského kraje. Řidiči se však musí připravit na omezení, v rekonstruovaném úseku bude částečná uzavírka komunikace a provoz bude řízen světelnou signalizací.

První prázdninový den budou zahájeny práce na výstavbě komunikace pro pěší v posledním úseku Tylovice – Hážovice, jedná se o část od „U křížku“ až po „Tylovský hřbitov“. Obyvatelé v této části města se po letech dočkají vytouženého chodníku pro bezpečný pohyb chodců v plné délce. „V loňském roce se podařilo dokončit první úsek chodníku, který navazoval na prostřední úsek. Již za pár dní začneme se stavbou posledního úseku, což znamená dokončení celé komunikace pro pěší v oblasti Tylovice-Hážovice a já jsem opravdu rád, jelikož je to výsledek několikaleté práce a vyjednávání. Chci poděkovat všem, kteří zde věnovali svoji energii, protože to rozhodně nebyl jednoduchý projekt, ale výsledek, kterým je větší bezpečí pro chodce, jistě stál za to,“ uvedl místostarosta Jiří Melcher.

Současně s výstavbou chodníku bude probíhat rekonstrukce silnice III/4867 v lokalitě Tylovice – Hážovice v délce 488 metrů. Stavební práce na silnici III/4867 budou probíhat za částečné uzavírky po polovinách vozovky za použití světelného signalizačního zařízení. Chodník bude vybudován v délce 323 metrů a mimo realizace hlavní komunikace pro pěší budou probíhat i práce na dalších stavebních objektech jako je stavba splaškové kanalizace, přeložka veřejného osvětlení, úpravy oplocení, betonové obruby podél silnic, připojení místních komunikací a úpravy zpevněných ploch. Celková hodnota zakázky dosáhne 10,6 milionů Kč a výstavba by měla být hotova do 150 dnů od začátku realizace.

NEJČSTENĚJŠÍ