Connect with us

aktuality

Město Rožnov pod Radhoštěm vybuduje další úsek chodníku Tylovice

Publikováno

V Rožnově pod Radhoštěm bude letos město pokračovat ve výstavbě dalšího úseku chodníku Tylovice – Hážovice. Bude zrealizován úsek o délce 276 metrů. Náklady dosáhnou částky 10,6 milionu Kč. Stavba začne v polovině července 2021 a bude spolufinancována z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu. Současně bude opravena také vozovka v dalším úseku, i zde se jedná o délku 276 metrů a náklady se vyšplhají k hodnotě 3,4 milionu Kč, zde je investorem Ředitelství silnic Zlínského kraje.

V Rožnově pod Radhoštěm bude letos město pokračovat ve výstavbě dalšího úseku chodníku Tylovice – Hážovice. Bude zrealizován úsek o délce 276 metrů. Náklady dosáhnou částky 10,6 milionu Kč. Stavba začne v polovině července 2021 a bude spolufinancována z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu. Současně bude opravena také vozovka v dalším úseku, i zde se jedná o délku 276 metrů a náklady se vyšplhají k hodnotě 3,4 milionu Kč, zde je investorem Ředitelství silnic Zlínského kraje.

V první polovině července se zahájí práce na výstavbě komunikace pro pěší v prvním úseku Tylovice – Hážovice. Několik let vyjednávaní s majiteli přilehlých pozemků a snahy o získaní dotací se úspěšně podařilo dokončit a obyvatelé přilehlých oblastí se dočkají vytouženého chodníku pro bezpečný pohyb chodců. „Jsem velmi rád, že se energie, kterou jsme se zde všichni investovali vyplatila a konečně začínáme stavět. Teď vybudujeme chodník v nejnebezpečnější místě, tedy nejblíže centru města. V příštím roce přijde na řadu poslední, třetí úsek,“ uvedl starosta města Radim Holiš.

Chodník bude vybudován v délce 276 metrů a mimo realizace hlavní komunikace pro pěší budou probíhat i práce na dalších stavebních objektech jako dešťová kanalizace, přeložka vodovodu, sdělovacího vedení a oplocení, pokládka betonových obrub podél silnice, stavební úpravy připojení místních komunikací a sjezdů, zpevněné plochy a náhradní výsadba. Celková hodnota zakázky dosáhne 10,6 milionů Kč a výstavba by měla být hotova do konce listopadu roku 2021.

Současně s výstavbou chodníku bude probíhat rekonstrukce silnice III/4867 v lokalitě Tylovice – Hážovice v délce 276 metrů. Oprava vozovky bude spolufinancována z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Předpokládá se, že stavební práce budou zahájeny v červenci a dokončeny do konce října tohoto roku.

Stavební práce na silnici III/4867 budou probíhat za částečné uzavírky po polovinách vozovky za použití světelného signalizačního zařízení.

NEJČSTENĚJŠÍ