Connect with us

aktuality

Město Rožnov: Investice více než 14 milionů do opravy bytových domů

Publikováno

Rožnovská radnice bude investovat více než 14 milionů korun do rozsáhlé opravy bytových domů. Již byl kompletně zrekonstruován dům č. 1684 v ulici Svazarmovská. Oprava lodžií stála přibližně 3.2 milionů korun, které město zaplatilo z výběru nájemného. Na zateplení budovy získala radnice dotaci EU ve výši 1,1 milionů korun, přičemž za zateplení zaplatilo celkem 3.4 milionů korun.

Místostarosta Rožnova Jan Kučera k tomu řekl: „Díky rekonstrukci očekáváme zhodnocení objektu, finanční úsporu za odběr tepelné energie, snížení emisí, změnu akumulačních vlastností budovy, navýšení komfortu bydlení a pochopitelně také lepší vzhled zrekonstruovaného objektu.“

V plánu rožnovské radnice jsou další dvě velké rekonstrukce na bytových domech, a to v ulici Kulturní, kde se počítá s náklady ve výši 7,4 milionů a s dotacemi ve výši 2,25 milionů korun, a také v ulici Moravské, kde se vše zatím připravuje. Na duben je plánováno výběrové řízení na dodavatele a od května už mají začít opravy domu v Kulturní ulici. Radek Schmied ze správy majetku MěÚ Rožnov k tomu řekl, že dokončení se předpokládá na konci tohoto roku.

Jak Kučera vysvětlil: „Před dvěma lety, kdy jsem zaváděli novou bytovou politiku, jsme našim nájemníkům slíbili, že se zvýšený nájem projeví na stavu objektů, kde bydlí. Investice ve výši 14 milionů korun je toho důkazem.“

Na stavební povolení se zatím čeká u druhé zmiňované budovy v Moravské ulici č. 1443. Řeší se také žádost o dotaci. Pokud by ji město získalo, pak by se rekonstrukce uskutečnila v letech 2021 až 2022.

K tomu Jan Kučera dodal, že by to bylo ve dvou etapách, protože se jedná o poměrně velký dům, který má 85 bytů.

NEJČSTENĚJŠÍ