Connect with us

aktuality

Máte nápad, jak zvelebit Valašské Meziříčí? Navrhněte zajímavý projekt

Publikováno

Máte zajímavý nápad, jak zvelebit Valašské Meziříčí, nebo vám ve městě a jeho místních částech něco chybí? Zapojte se do projektu participativního rozpočtu Náš VALMEZ. Návrhy můžete podávat až do konce května.

Stačí mít zajímavý nápad, splnit několik pravidel, vyplnit formulář a můžete zrealizovat projekt až do 500 tisíc Kč, který zkrášlí nebo oživí veřejný prostor v našem městě.

O tom, které projekty nakonec uspějí, rozhodnou sami občané ve veřejném hlasování. K realizaci vítězných návrhů dojde v roce 2022 a za tímto účelem jsme v rozpočtu vyčlenili částku 2 miliony korun, vysvětlil Robert Stržínek, starosta Valašského Meziříčí .

Projekt participativního rozpočtu Náš VALMEZ je skvělým způsobem, jak vtáhnout občany do rozhodování o podobě veřejných prostranství v našem městě.

Pokud je vám víc jak 15 let, bydlíte nebo studujete ve Valašském Meziříčí, pak už nic nebrání tomu, abyste navrhli vlastní projekt. Může se jednat například o investice do úprav veřejného prostoru, nový mobiliář – pro sportovní a volnočasové využití, dopravní infrastrukturu, životní prostředí či další oblasti využití.

Návrh lze podat:

  • elektronicky na webové stránce www.nasvalmez.cz
  • vyplnit tištěný formulář a doručit jej na adresu: Městský úřad Valašské Meziříčí, Soudní 1221, oddělení rozvoje města
  • osobně do Turistického informačního centra na zadním nádvoří zámku Žerotínů.

Tiskopisy jsou k dispozici na stránkách www.nasvalmez.cz. Obálku označte „Náš  VALMEZ“.

NEJČSTENĚJŠÍ