Connect with us

aktuality

Luboš Rob je po druhé v kariéře nejlepším útočníkem Chance ligy

Publikováno

Nejlepším hokejistou Chance ligy za sezonu 2021/2022 byl sportovními manažery zvolen vsetínský útočník Luboš Rob. Cenu Tomáše Zelenky získává už podruhé v kariéře. V hlasování, jehož výsledky potupně zveřejňoval oficiální web českého hokeje, uspěl i brankář Jakub Málek, jenž se stal nejlepším gólmanem loňského ročníku druhé nejvyšší soutěže.

Hlasování v hlavní kategorii individuálních cen ve druhé nejvyšší soutěži se proměnilo v souboj Roba s Tomášem Čachotským, ostatní hokejisté za nimi skončili s velkým odstupem. Třetí místo každopádně patří dnes už exprostějovskému kanonýrovi Petru Mrázkovi. Rob má za sebou fenomenální základní část, v níž s 55 body ze 44 utkání ovládl produktivitu celé Chance ligy. Mezi střelci skončil s 25 góly na třetím místě, dařilo se mu u v play-off.

Rob 49 ze svých 55 bodů získal při hře 5 na 5! Druhý nejlepší hokejista v rovnovážném stavu měl přitom hned o sedmnáct bodů méně. Celkově byl Rob v situacích 5 na 5 u 59 vstřelených branek a jen u devatenácti inkasovaných, s velkým náskokem tak ovládl prvoligové hodnocení +/-.

Sportovní manažeři tak Luboše Roba podruhé za poslední čtyři sezony vyhlásili nejlepším hokejistou Chance ligy. Znovu se tak může těšit na téměř 50 centimetrů vysokou a osm kilogramů těžkou Cenu Tomáše Zelenky.

VÍTĚZOVÉ CENY TOMÁŠE ZELENKY PRO NEJLEPŠÍHO HRÁČE CHANCE LIGY

  • 2021/2022 – Luboš Rob (Vsetín)
  • 2020/2021 – Tomáš Plekanec (Kladno)
  • 2019/2020 – Pavel Pýcha (České Budějovice)
  • 2018/2019 – Luboš Rob (Vsetín)

INDIVIDUÁLNÍ CENY V CHANCE LIZE ZA SEZONU 2021/2022

Cena Tomáše Zelenky: Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín)
Nejlepší brankář: Jakub Málek (VHK ROBE Vsetín)
Cena Ondřeje Buchtely pro nejlepšího obránce: Jan Pohl (HC Baník Sokolov)
Nejlepší útočník: Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín)
Nejlepší junior: Jakub Málek (VHK ROBE Vsetín)
Cena Karla Metelky pro nejlepšího trenéra: Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava)
Hráč play-off: Tomáš Čachotský (HC Dukla Jihlava)
All-Star tým: Jakub Málek (VHK ROBE Vsetín) – Jan Pohl (HC Baník Sokolov), Daniel Krejčí (HC Slavia Praha) – Tomáš Čachotský (HC Dukla Jihlava), Jan Veselý (SC Marimex Kolín), Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín)
Cena Radka Nováka za oddanost hokeji: Daniel Přibyl (HC Baník Sokolov)

NEJČSTENĚJŠÍ