Connect with us

aktuality

Kvůli lásce k muži ze Vsetínska se žena zadlužila. Nyní ji zůstaly jen oči pro pláč

Publikováno

Naivita některých žen je bezbřehá a zaslepené láskou jsou schopné sponzorovat i muže, který je o peníze obere. Takový případ se stal na Vsetínsku, kdy jedné z takových obětí zůstaly jen oči pro pláč a milionový dluh.

Na internetové seznamce lze narazit na kdekoho, třeba i na muže ze Vsetínska, který se vydával za majitele firmy. Ten navázal se šestatřicetiletou ženou vztah. Když byla ruka v rukávě, požádal ženu o půjčku 200 tisíc korun, aby mohl koupit byt. A protože muži peníze ještě pochyběly, vymámil ze ženy další finance. Během osmi dnů mu půjčila celkem 700 tisíc korun.

Mluvčí policie Monika Kozumplíková k případu řekla: „Vlastní úspory a úspory její babičky tvořily menší obnos. Zbytek financí podvedená žena získala prostřednictvím půjček od bankovních institucí. S vyřizováním půjček jí pomáhal její nový přítel ze seznamky. V současné době žena dluží skoro milion korun.“

Po několika dnech se žena svěřila své sestře, která si o muži zjistila informace na internetu. Přišla tak na to, že majitelem firmy není, ale pouze v ní pracuje. Na nátlak muž pak přiznal, že všechny peníze prohrál v automatech. „Dokonce připustil, že tímto způsobem obral o peníze již více žen. Podle svých slov se jednalo o tři ženy, se kterými se seznámil také na internetové seznamce,“ dodala Kozumplíková.

Případ kriminalisté řeší jako podvod a muži hrozí trest až osm let odnění svobody.

Na toto konto Kozumplíková uvedla: „Upozorňujeme ženy i muže, jež hledají nového partnera prostřednictvím sociálních sítí nebo internetových seznamek, aby byli zvláště opatrní v situaci, kdy jsou požádáni o zapůjčení finanční hotovosti.“

NEJČSTENĚJŠÍ