Connect with us

aktuality

Juřinka se chystá na rekonstrukci sportovního areálu

Publikováno

V dubnu se představitelé města Valašské Meziříčí sešli s občany místní části Juřinka. Diskutovali o dalším rozvoji obce i bezmála sedmi milionech Kč, které zde v posledních třech letech radnice proinvestovala.

Rozvoji svých šesti místních částí se město věnuje pravidelně a každoročně se schází také s jejich obyvateli. „Máme jasnou zpětnou vazbu o tom, co kterou naši část trápí. V uplynulých třech letech jsme tak v Juřince proinvestovali téměř 7 milionů korun, které směřovaly zejména na opravy komunikací, veřejného osvětlení či autobusové zastávky a také budování technické infrastruktury. Zatím největší investicí, s jejíž realizací jsme začali letos je zasíťování 21 pozemků pro výstavbu rodinných domů s náklady necelých 27 milionů korun bez DPH. Infrastruktura by měla být zkolaudována do konce roku 2023,“ řekl starosta Robert Stržínek. Občané během diskuze upozornili vedení města také na potřebu opravy dalších komunikací a dotazovali se i na možnost pokračování výsadby aleje u vodárny. „Obyvatelé Juřinky patří v rámci našich místních částí k nejaktivnějším a je třeba pochválit také práci osadního výboru, který se stará o rozvoj obce. Důležitá je i podpora kultury, sportu a další akcí, které se zde pravidelně konají,“ nešetřil chválou místostarosta Josef Vrátník.

Juřinka se v posledních letech připravuje i na jednu významnou investici. „Loni se městu podařilo dokončit projektové práce a letos získat stavební povolení na rekonstrukci sportovně-kulturního areálu TJ Juřinka s rozpočtem 49 milionů korun. Věříme, že se městu podaří najít vhodný dotační titul a my tak získáme adekvátní zázemí pro pořádání kulturních a sportovních akcí, kterých rozhodně není málo,“ svěřil se předseda osadního výboru Tibor Mičunek a doplnil: „Všem také děkuji za velký zájem o dění v naší místní části a věcnou diskuzi. Cirka 80 účastníků veřejné schůze z 520 obyvatel vypovídá o tom, že Juřinka není lidem lhostejná.

NEJČSTENĚJŠÍ