Connect with us

aktuality

Investice Zlínského kraje do rozvoje oblasti Valašska

Publikováno

O tom, jak dále rozvíjet cestovní ruch na Valašsku, a to konkrétně v údolí Vsetínské Bečvy, jednal náměstek hejtmana Lubomír Traub se starosty obcí Sdružení Valašsko-Horní Vsacko a zástupci místní destinační společnosti ve Velkých Karlovicích.

„Postupně se přímo v terénu seznamuji s lidmi v obcích a mikroregionech a také s pracovníky jednotlivých destinačních managementů působících na území Zlínského kraje.  Pro cestovní ruch je důležité, aby se rozvíjely nejen jednotlivé obce, ale celé přirozené mikroregiony a jejich turistická infrastruktura i nabídka,“ řekl náměstek hejtmana Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj, územní plánování a cestovní ruch.

Zároveň konstatoval, že v jednotlivých destinačních společnostech, jak se zatím mohl osobně přesvědčit, pracují lidé s velkým nadšením, protože mají k danému místu vztah, dobře ho znají a spolupracují se starosty. Právě tento styl a směr spolupráce je zásadní předpoklad pro dobrý rozvoj cestovního ruchu.

Navzdory době covidové Zlínský kraj nezastaví investice, které jsou důležité pro cestovní ruch včetně podpory významných dálkových cyklotras, na něž má kraj vyčleněno 13 milionů korun. Rovněž jsou uvolněny dotace na údržbu běžkařských tras. Za jednu z priorit považuje Lubomír Traub nutnost modernizace již zastaralého webu Východní Moravy tak, aby byl kompatibilní s ostatními weby destinačních společností v kraji a vybrané informace se automaticky do jednotlivých webů propisovaly.

NEJČSTENĚJŠÍ