Connect with us

aktuality

I v době svého uzavření poskytuje knihovna své služby v omezené podobě

Publikováno

Dle aktuálně platného rozhodnutí vlády zůstávají všechny provozy Masarykovy veřejné knihovny Vsetín včetně Turistického informačního centra nadále uzavřeny. Vzhledem k velkému zájmu a častým dotazům přistoupila knihovna k rozhodnutí zprostředkovat od 9. listopadu 2020 výpůjčky knih alespoň v omezené podobě, a to formou rozvážkové služby a výdejního okénka. Registrovaní uživatelé knihovny tak mohou zadat svou objednávku elektronicky na e-mailovou adresu: mvk@mvk.cz nebo centralnipujcovna@mvk.cz, případně telefonicky na čísle 575 755 141.

Uživatel zadá své jméno, číslo čtenářského průkazu, seznam požadovaných titulů a způsob, jakým chce knihy doručit (rozvážka nebo vyzvednutí ve výdejním okénku).
Knihovna zašle e-mailem nebo sms zprávou potvrzení objednávky, termín a další údaje o předání / převzetí knih.
Výdejní okénko bude fungovat na zazvonění v centrální půjčovně ve 2. patře na Dolním náměstí, ve dnech pondělí a čtvrtek, od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 15:00 hodin.
Rozvážka knih pak každé úterý od 8:00 do 15:00 hodin.
Tuto službu nabízí knihovna pouze po dobu svého uzavření v návaznosti na aktuální epidemiologická opatření.
V tomto období také klade knihovna důraz na své online služby (čtenářské konto, předregistrace, platební brána a další) a půjčování e-knih. Díky této službě máte přístup k aktuálně nejžádanějším knihám českých i světových autorů a přístupy k e-knihám volně stažitelných z jiných zdrojů (knihovna.cz, Databáze knih, Digitální knihovna, Městská knihovna v Praze atd.).
Na webu knihovny www.mvk.cz také najdete videa natáčená vsetínskými knihovnicemi a knihovníky, ať už se jedná o čtení pohádek či tvoření. Do online prostředí přesunujeme také virtuální univerzitu 3. věku a další aktivity.
Od 22.10.2020 (tedy od svého uzavření) knihovna automaticky pozastavila generování upomínek, čtenáři se nemusí obávat vybírání zpozdného z naší strany v období od uzavření. U již vypůjčených titulů Vám automaticky prodlužujeme výpůjční dobu. Dříve vzniklé finanční závazky vůči knihovně (neuhrazené dřívější upomínky, registrační poplatek, rezervace, objednávka apod.) však platí i nadále. Finanční závazek Vám pak znemožňuje operace ve čtenářském kontě. Jeho uhrazení můžete provést on-line, prostřednictvím platební brány. Stačí se pouze přihlásit do svého čtenářského konta, kde najdete záložku „Můj účet“, po jehož rozkliknutí se Vám zobrazí „Stav konta“. Poté zaplatíte platební kartou nebo bezhotovostním převodem z Vašeho účtu.
Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro Vás. Veškeré informace poskytneme na telefonu 575 755 141 (od 8:00 do 15:00 hodin), 721 220 538, 734 417 893 nebo na kontaktních mailech půjčoven:
centralnipujcovna@mvk.cz, kklub@mvk.cz, studovna@mvk.cz, detske@mvk.cz, luh@mvk.cz, rokytnice@mvk.cz, ic.vsetin@mvk.cz nebo centrální mail: mvk@mvk.cz
 
Sledujte náš web www.mvk.cz a sociální sítě, kde informace pravidelně aktualizujeme.
Jakýkoli Váš problém nebo požadavek se pokusíme vyřešit i individuálně…
Potřebujete-li s čímkoli pomoci nebo poradit, neváhejte se ozvat!
Kateřina Janošková, Masarykova veřejná knihovna Vsetín

NEJČSTENĚJŠÍ