Connect with us

aktuality

I o velikonočních svátcích měla policie plno práce s neukázněnými řidiči

Publikováno

Během prodlouženého víkendu se policisté ve Zlínském kraji zaměřovali hlavně na dodržování pravidel silničního provozu a respektování nařízení vlády.

Volné dny se slunečným počasím vytáhly spoustu lidí ven na lavičky, břehy řek, kde bohužel v rozporu s nařízením byli bez roušek, po skupinkách a konzumovali přitom alkohol.

V sobotu policisté okolo osmé hodiny večer zastavili ve Vsetíně řidiče Škod Fabie, který si to hnal rychlou jízdou přes město. Už prvotní kontakt naznačil, že muž řídil pod vlivem alkoholu. Nadýchal 1,76 promile. Posilněni alkoholem však neusedají za volant pouze řidiči, ale také cyklisté a lidé na koloběžkách. Opilého cyklistu policisté zastavili v Horní Bečvě, kdy v pátek odpoledne nadýchal něco přes 2 promile.

Při silničních kontrolách se policisté zaměřili také na dodržování rychlosti v obci a mimo obec. A opět se našlo několik nezodpovědných řidičů, kterým značka nejvyšší povolená rychlost vůbec nic neříkala. Například v pátek krátce před polednem změřili policisté na silnici I/69 mimo obec u Lhoty u Vsetína řidiče, který jel rychlostí 146 km/h.

Státní hranici kontroluje hlavně jízdní policie na koních

V době nouzového stavu byli do služby vysíláni také policisté na koních, kteří hlídali místa na zelené hranici se Slovenskem, kam se nejde dostat s policejními vozidly. Zároveň jízdní policie kontrolovala místa v přírodě, kde byla větší koncentrace lidí.

V nedávné době se policie často setkává s tím, že lidé parkují svá vozidla v přírodě na zakázaných místech. Jedná se hlavně o oblast CHKO Bílé Karpaty, kde tímto jednáním porušují zákon o ochraně přírody a krajiny.

NEJČSTENĚJŠÍ