Connect with us

aktuality

Hřiště na Vsetínské Ohradě opraveno

Publikováno

Vsetínská radnice pokračuje v postupné obnově a vylepšování dětských hřišť v jednotlivých částech města. V tomto týdnu byla dokončena rekonstrukce a rozšíření hřiště na Ohradě před „velkou hokejkou“, která byla zahájena v květnu. Kromě zajímavých hracích prvků nabízí také stínící techniku, která jeho návštěvníky ochrání v tropických dnech před sluncem.

„Oprava hřiště vyšla městskou kasu na necelé tři miliony korun včetně DPH. Děti jistě ocení zajímavé hrací prvky, například lanovou dráhu nebo lanovou síťovou pyramidu, “ přiblížil starosta Jiří Růžička.

Děti se také mohou těšit na nové pískoviště, které chrání před přímým sluncem velký slunečník. Zaujme i pružinové houpadlo, točidlo s nakloněnou rotující osou, kolotoč a nová věžička se skluzavkou a lanovým a šikmým výlezem.
Součástí hřiště je moderní mobiliář v podobě laviček, odpadkového koše a stojanu na kola. Podklad pod herními prvky je pro větší bezpečnost tvořen pryžovou pružnou hmotou, kolem níž dodavatelská firma TM Stav postavila chodníky ze zámkové dlažby.
V bezprostřední blízkosti multifunkčního hřiště nyní vyrostla lanová síťová pyramida včetně dopadové plochy z kačírku, byly zde instalovány další lavičky, koš a stojan pro odložení kol a také přístupový chodník. Na opačné straně hřiště, blíže k domovu pro seniory, vznikla lanová dráha vedoucí z vyvýšeného pahorku k pryžové bezpečnostní dopadové ploše vytvořené ze zatravňovacích panelů. Obdobná lanovka je již v provozu v parku u trati na sídlišti Trávníky.
Radnice při příležitosti rekonstrukce hřiště připravuje ve spolupráci s Agenturou pro ekonomický rozvoj Vsetínska a střediskem volného času ALCEDO zábavné odpoledne s hrami a soutěžemi pro děti, které se bude za příznivého počasí konat v úterý 1. září v 15 hodin.

NEJČSTENĚJŠÍ