Connect with us

aktuality

HOKEJ SE VRACÍ, VSETÍN VE ČTVRTEK NA LAPAČI PŘIVÍTÁ FRÝDEK-MÍSTEK

Publikováno

Dlouhé čekání vsetínských fanoušků je u konce. Ve čtvrtek 12. srpna budou moci opět navštívit svůj oblíbený stadion a podpořit vsetínské hokejisty v rámci přípravného utkání proti tradičnímu soupeři z Frýdku-Místku. Slezané se v přípravě činí, stihli odehrát již tři duely. Vsetín jde do akce podruhé, zápas startuje v 18:00.

Na pomezí Moravy a Slezska prožili v loňské sezoně zklamání, když se klubu nepodařilo znovu proklouznout do play-off a skončil až na 14. místě tabulky. Letos se Frýdek-Místek na hráčském trhu opět prezentoval vysokou aktivitou, není divu, pokud chce nadále plnit roli třinecké farmy v profesionální soutěži, bude se muset v letošní sezoně dívat i za sebe. Riziko sestupu je letos pro všechny obrovské.

Už jsme vás v předcházejícím článku o soupeřích Vsetína informovali, že do Frýdku-Místku přestoupil obránce Jakub Teper, který mění dres po jedné sezoně v Porubě. Rysi posílili defenzívu také o exvsetínského obránce Daniela Krenželoka, z Přerova pak zlákali Mikuláše Zbořila.

Do útoku se Rysům hlásí posila z Prostějova Daniel Bartoš a návrat zaznamenal z Českých Budějovice Vít Christov. Mimo to na zkoušku dorazil polský reprezentant Alan Lyszczarczyk a také Matěj Zabloudil, který v loňském ročníku hájil barvy Kadaně. Za Frýdek i nadále budou pokračovat osvědčená jména Rostislav Martynek či David Klimša.

Rysi už stihli odehrát tři přípravná střetnutí, dvakrát měřili síly s polským mistrem Jastrzebie, nejprve padli 4:5 po samostatných nájezdech, v úterní odvetě však zabrali a soupeři porážku oplatili v poměru 2:1. Ještě před tím hrál Frýdek-Místek v Přerově, kde zvítězil 4:1. Nyní se vydá k další prověrce na vsetínský Lapač.

VALAŠI DOMA

Valaši ve čtvrtek nastoupí ke svému druhému přípravnému zápasu, poprvé však na domácím ledě. Vsacané odehráli teprve v úterý první zápas v přípravě, když zamířili na půdu prostějovských Jestřábů. Soupeř nastoupil téměř v kompletní sestavě, zatímco Vsetín dal přednost mladším hráčům. V utkání Vsetínští ztráceli, ještě v 50. minutě prohrávali 1:3, ale díky trefám Miroslava Indráka a Romana Vlacha z 59. minuty nakonec srovnali na konečných 3:3. „Bylo to první přípravné utkání, kluci jsou v plné zátěži. Ráno je trénink, posilovna, pak zápas. V utkání byla spousta dobrých momentů, ale i hodně chyb, které hráčům vysvětlujeme, snažíme se je vytýkat. Naše výkonnost půjde určitě zápas od zápasu nahoru,“ hodnotil první zápasovou prověrku trenér Jan Srdínko.

Na Lapači na začátku týdne oznámili podpis další posily do útoku a to Juraje Majdana, jenž si premiéru v zelenožlutém dresu odbyl právě v duelu s Jestřáby. Na stejný okamžik nadále čekají novici ve vsetínské kabině, obránce Lukáš Buchta nebo útočníci Luboš Rob s Vítem Jonákem, pro tyhle borce to však bude obnovená premiéra.

Zelenožlutí nadále evidují na zkoušce útočníky Michala GagaJakuba Apolenáře nebo mladého beka Davida Vosátka, je tak zřejmé, že zmínění borci dostanou prostor i v domácím utkání proti Frýdku-Místku.

Souboj Vsetína s Frýdkem-Místkem vypukne na Lapači ve čtvrtek od 18:00, bude se jednat o první domácí prověrku Vsetína před startem soutěžního ročníku Chance ligy. Podmínky účasti na zimním stadionu si můžete připomenout zde.

NEJČSTENĚJŠÍ