Connect with us

aktuality

Hejtmanství Zlínského kraje se ohrazuje proti informaci uvedené v reportáži České televize

Publikováno

Zlínský kraj se ohrazuje proti informaci, kterou odvysílala Česká televize v hlavní zpravodajské relaci Události, v sobotu 13. března. Ke dni 12. března bylo ve Zlínském kraji proočkováno celkem 48 130 obyvatel kraje, vyjádřeno v procentech jde o 8,3 %, nikoli 5,7 %, jak uvedla ČT.

„Zásadně odmítám poměřování krajů bez doplňujících údajů. Nelze srovnávat kraje, které mají fakultní nemocnice a byly z počátku upřednostněny v počtu dodaných vakcín. Jsme jeden ze tří nejméně zásobených krajů, a i přesto jsme v proočkovanosti na srovnatelných číslech s kraji s fakultními nemocnicemi. Jde o společnou, systematickou práci celého našeho týmu včetně zdravotníků a já budu naší práci hájit,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO).

Z reportáže vyšel Zlínský kraj jako druhý nejhorší v Česku z pohledu proočkovanosti obyvatel, a to na základě chybně uvedených dat 5,7 %. Ke dni 12. března přitom bylo ve Zlínském kraji proočkováno celkem 48 130 populace kraje, vyjádřeno v procentech jde o 8,3 %.

„Aktuálně je ve Zlínském kraji denně očkováno až 1600 osob, v případě dostatečného množství dodaných vakcín jsou očkovací místa schopna odbavit denně až 2700 osob,“ upřesnil krajský koordinátor pro očkování Jiří Lučan a dodal: „Dlouhou dobu byl Zlínský kraj jedním z nejlepších v republice v proočkovanosti populace. V současné době očkujeme průběžně, s ohledem na množství dodané očkovací látky a také s vědomím, abychom měli pro pacienty vždy vakcínu na aplikaci druhé dávky.“

NEJČSTENĚJŠÍ