Connect with us

aktuality

Hasiči cvičili záchranu osob v centru Vsetína, simulovali dopravní nehodu s velkým počtem zraněných

Publikováno

Profesionální hasiči si vybírají různá místa k realizaci svých činností tak, aby simulovali co nejvěrohodněji reálnou situaci a cvičení bylo co nejefektivnější v procvičení různých taktik zásahu. Takovýmto místem se stalo Dolní náměstí ve Vsetíně. Kolemjdoucí občané tak mohli vidět hasiče a nejen je ty v akci.

Figuranty si zahráli studenti Střední zdravotnické školy Vsetín. Dalšími zúčastněnými byli i zástupci ČČK – oblastní spolek Vsetín. Všem tak patří velké poděkování za pomoc při realizaci tohoto cvičení.

Námětem byla simulovaná dopravní nehoda, kdy řidič osobního auta vlivem akutní zdravotní indispozice vyjel ze silnice, přejel přes prostory zastávky městské hromadné dopravy a zastavil se až u schodů zdejší budovy.

Na zastávce a jejím okolí se však v tu dobu nacházeli studenti, čekající na autobus. Nekontrolovatelně jedoucí vůz se s velkou částí studentů střetl a způsobil jim poranění různé závažnosti.

Cílem cvičení bylo prakticky procvičit třídění zraněných osob metodou START a jejich transport na určená stanoviště podle závažnosti zranění a také procvičit si vyprošťovací práce u zaklíněného řidiče v havarovaném automobilu.

NEJČSTENĚJŠÍ