Connect with us

aktuality

Hasiče ve Zlínském kraji zaměstnávaly popadané větve. Orkán Sabine zde nebyl tak silný

Publikováno

Popadané stromy způsobily ve Zlínském kraji problémy na cestách i v dodávkách elektrického proudu a od časných ranních hodin zaměstnávaly hasiče včetně pracovníků energetiky. V souvislosti s řáděním orkánu Sabine museli hasiči během celého dne vyjet ke třem desítkám popadaných stromů na veřejné komunikace, k šesti poškozeným plechovým střechám a jednomu komínu.

Na Vsetínsku se bez elektrického proudu ocitlo bezmála 700 odběratelů v okolí obcí Poličná, Krásno nad Bečvou a Valašské Bystřice. V sedm hodin ráno se k celé situaci vyjádřil mluvčí skupiny ČEZ Vladislav Sobol: „Všechny plánované opravy jsme zrušili a aktuálně pracujeme na opravách poruch dodávky elektrického proudu, které způsobil orkán Sabine. K dispozici máme maximální počet elektromontérů a techniků. Předpokládám, že většina poruch by měla být odstraněna během dopoledne, další do večera. Hodně pochopitelně také záleží na síle větru a vývoji počasí.“

Valašsko se zdá být velkých problémů s větrem ušetřeno. Horší je však situace na Uherskohradišťsku a Kroměřížsku. „Odlétávající plech ze střech museli hasiči připevňovat v obcích Komňa a Chvalnov. V Suché Lozi zase vítr strhl úplně celou střechu u rodinného domu. Reklamní plachta byla zničena na ulici Sokolská ve Valašském Meziříčí, a to ve výšce 4 metrů nad terénem, kdy zároveň hrozil její pád na vozovku,“ řekla mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Na stranu se převrátil kamion u Uherského Brodu pravděpodobně vlivem silného větru. Reklamní plachtu pomáhali z budovy sundat lezci. Všechny tyto události se obešly bez újmy na zdraví.

NEJČSTENĚJŠÍ