Connect with us

aktuality

Frenštát v ohni: Myčka vratných obalů v plamenech, evakuace bez zranění.

Publikováno

Požár myčky vratných obalů ve Frenštátě pod Radhoštěm vyžadoval masivní zásah hasičů. Evakuace zaměstnanců proběhla bez zranění, ale rozsah škod zatím není znám.

V pondělí došlo k požáru haly myčky vratných obalů ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu a přijeli na místo, kde třiatřicet zaměstnanců již opustilo budovu. Rozsáhlý požár se rozšířil na vedlejší halu, ale evakuace deseti dalších lidí proběhla bez zranění.

Hasiči lokalizovali požár před polednem a stále musí dohašovat skrytá ohniska pod zřícenou střechou. Na místě zasahovalo jednadvacet profesionálních i dobrovolných jednotek, včetně pásového rypadla pro rozebírání konstrukcí. Hustý kouř byl viditelný na velkou vzdálenost. Příčina a rozsah škod zatím nejsou známy.

 

Mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová informovala o rozsáhlých zásazích hasičů, kteří používali jak pozemní, tak výškovou techniku. Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že evakuace byla bezpečně provedena, a požár se rozšířil i na vedlejší halu.

Frenštátská radnice na svých internetových stránkách vyzvala obyvatele k omezení větrání a pohybu v okruhu půl kilometru od místa požáru.

zdroj. HZS ČT24

Zdroj obsahu
Přidat komentář
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

NEJČSTENĚJŠÍ

0
Would love your thoughts, please comment.x