Connect with us

aktuality

Fantazie zlodějů je bohatá: Kradenými losy chtěl zaplatit dluh

Publikováno

Krádež losů za 16 tisíc korun má na svědomí muž z Rožnova pod Radhoštěm. Těmi výherními chtěl následně uhradit svůj dluh. Rožnovští policisté muži sdělili podezření z trestného činu krádeže, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Vše začalo tím, že devětadvacetiletý muž dlužil svému známému pět set korun. V únoru jednoho dne přijel na kole k trafice v Rožnově pod Radhoštěm a chtěl si koupit los za 20 korun. Když prodavačka položila složku s losy na pult, využil toho a složku s losy za 16 tisíc korun ukradl. Pak muž utekl na bezpečné místo, na němž všechny losy setřel, a těmi výherními v hodnotě asi 500 korun odjel za známým svůj dluh uhradit.

Prodavačka pochopitelně na nic nečekala a losy zablokovala, takže známý s výherními losy nepořídil a peněz za ně se nedočkal. Policisté z Rožnova během několika dnů zloděje vypátrali a sdělili mu podezření z krádeže. Kolegové současně zjistili, že má na svědomí také vloupání do prodejny v Rožnově, kde odcizil 800 korun v hotovosti, přičemž při násilném vniknutí do prodejny způsobil škodu za 2 tisíce korun.

Devětadvacetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm má se zlodějnou již bohaté zkušenosti. Jeho rejstřík trestů čítá na osm záznamů. Poprvé byl trestaný už ve svých šestnácti letech, a to za majetkovou trestnou činnost. Naposledy se z vězení dostal na svobodu v červenci 2018.

NEJČSTENĚJŠÍ