Connect with us

aktuality

Dušičky budou letos bez pietních akcí

Publikováno

Ve Zlíně budou letos Dušičky bez tradičních pietních vzpomínek. Na hřbitovech které spravuje městská společnost Pohřebnictví Zlín, se kvůli pandemii COVID-19 a striktní omezení veřejného života, které nařídila Vláda ČR musí zrušit.

 Památka zesnulých připadá na 2. listopadu.  Nápor návštěvníků proto Pohřebnictví Zlín očekává 31. října a 1. listopadu.„Prosíme veřejnost, aby si letos k návštěvě hřbitovů v rámci Dušiček vybrala i jiné dny než ty obvyklé. Každá větší koncentrace lidí na jednom místě významně zvyšuje riziko přenosu koronaviru, jde tedy o zdraví, na to je potřeba myslet. Určitě je vhodné nenechávat návštěvu míst posledního odpočinku blízkých na víkend či přímo na pondělí, ale přijít dříve nebo naopak později, požádal Milan Macura, ředitel městské společnosti Pohřebnictví Zlín.

Pro příjezd ke hřbitovům je vhodné využít MHD. Pohřebnictví Zlín dohodlo s Dopravní společností Zlín-Otrokovice posílení spojů, více informací o odjezdech a příjezdech lze nalézt na webu DSZO. Pro nákup řezaných květin a svíček byla prodloužena otevírací doba prodejny u vstupu na Lesní hřbitov, kde bude umístěný i stánek nasmlouvaného externího prodejce tohoto sortimentu. „Věříme, že  navzdory okolnostem budou i letošní Dušičky důstojnou a významnou událostí,“ vzkázal Milan Macura.

NEJČSTENĚJŠÍ