Connect with us

aktuality

Dřevěnici ve Valašské Polance odzvonilo

Publikováno

Na jejím místě bude kruhový objezd, který pomůže vyřešit nepřehlednost křižovatky. Rondely patří k bezpečnějšímu řešení dopravní situace, než jsou klasické křižovatky. U Valašské Polanky, v místech křížení dvou silnic první třídy, se připravuje stavba jednoho z nich. Měl by vyřešit kritické místo ve zdejší dopravě, které patřilo k málo přehledným, a tím pádem také k velmi nebezpečným. K zemi půjde dřevěnice, aby uvolnila prostor pro stavbu.

K celé situace si vyjádřil šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Karel Chudárek: „Volili jsme mezi zbouráním nedaleké benzinové pumpy, nebo starého dřevěného domku. Naštěstí se tento problém podařilo úspěšně vyřešit s pomocí starosty Valašské Polanky.“

Pro obyvatele zmíněné dřevěnice to jistě nebyla příjemná situace, ale už před několika lety pro ně obec vybudovala nový byt, kam se přestěhovali, a stařičkou budovu vykoupila. V současné době probíhají demoliční práce, aby se v polovině března mohlo začít se stavbou trojramenného kruhové objezdu, na který už všichni netrpělivě čekají.

Projíždějící řidiči se pochopitelně musejí připravit na dopravní omezení, která jejich jízdu o něco prodlouží. „Dopravu budou kyvadlově řídit semafory, přičemž se bude stále jezdit po stávajících silnicích. Postupně budou moci řidiči používat i části budované okružní křižovatky,“ doplnil Chudárek.

Starosta Valašské Polanky Josef Daněk se vyjádřil ke stavebním pracím, ke kterým se v režii obce chystají. „Stávající chodníky chceme protáhnout a doplnit veřejným osvětlením. Zlepší se bezpečnost a kvalita příchozí cesty k autobusovým zastávkám. Současný stav nemůžeme považovat za adekvátní 21. století.“

Ředitelství silnic a dálnic společně se starostou Valašské Polanky předpokládají, že se výrazně zklidní zdejší doprava už i kvůli tomu, že křižovatka ve tvaru písmene T nedisponovala odpovídajícími rozhledovými poměry.

Účastníci provozu, jež jeli od Horní Lidče na Vizovice, mívali velmi často problém vůbec odbočit. Jedná se o opravdu hodně nebezpečné a málo přehledné místo. Doufáme, že objezd zpomalí dopravu směrem do Valašské Polanky.“ řekl Chudárek. Celá stavba, jejíž rozpočet je plánovaný na 15 milionů korun, by měla být připravena k používání do října tohoto roku.

NEJČSTENĚJŠÍ