Connect with us

aktuality

Do karantény po překročení české hranice půjdou i běžní turisté

Publikováno

karanténa

V boji proti šíření nového koronaviru česká vláda zavádí další opatření. Týká se cizinců, kteří přijíždějí do naší republiky. Budou kontrolováni na příznaky respiračního onemocnění s tím, že bude na ně možné uvalit karanténu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch k tomu řekl: „Zatím jsme do karantény dávali osoby s trvalým nebo přechodným pobytem v ČR, a to včetně cizinců, jež u nás pracují. Teď budou opatření platit i pro běžné turisty.“

Během uplynulých 24 hodin policie společně s celní správou zkontrolovala na 43 382 vozidel, kdy u 15 484 osob byla změřená teplota. Policisté odstavili celkem 162 automobilů, kde se setkali s podezřením na onemocnění koronavirem, a do karantény převezli 3 osoby.

Cizí státní příslušníci, jež se v posledních 14 dnech před příjezdem do ČR nacházeli na území s vysokým rizikem výskytu nového koronaviru COVID-19 a u kterých se projevují příznaky tohoto onemocnění, se musí u nás podrobit odběru vzorku pro zjištění přítomnosti COVID-19. „Pokud budou výsledky pozitivní, krajská hygienická stanice nařídí karanténu,“ sdělil ministr Adam Vojtěch.

Na hraničních přechodech Lanžhot, Hatě, Mikulov, Dolní Dvořiště, Strážný, Rozvadov, Folmava, Železná Ruda, Pomezí nad Ohří a Petrovice jsou pro každého, kdo vstupuje na území České republiky, k dispozici informace o opatřeních, které vláda ČR přijala.

NEJČSTENĚJŠÍ