Connect with us

aktuality

Daniel Polman zvládl na kole objet trasu Česko – Slovensko za 7 dní a 23 hodin

Publikováno

Ultracyklista Daniel Polman z Nové Paky dorazil v pátek 21. srpna nedlouho po 15. hodině do cíle prologu připravovaného Závodu okolo Česka a Slovenska (RACAS – Race Around Czechia & Slovakia). Trasa byla dlouhá 3 540 kilometrů a startovala i končila ve Vsetíně.

Prolog se konal jako test připravovaného závodu v roce 2021. Je hotová trasa, stanovená vize, ale jeho pořadatelé potřebovali mít k dispozici i konkrétní přehled o tom, za jak dlouho a jestli vůbec se tato trasa dá ujet. Organizátor závodu Libor Procházka k tomu řekl: „Domluvili jsme se proto s Danem, jemuž se kvůli koronaviru změnily plány na sezonu, a on nám celou trasu v závodním režimu a s plnou podporou týmu projel“.

Pořadatelé hodnotí letošní prolog jako úspěšný. Ukázal jim totiž přesně to, co potřebovali. Podle Daniela Polmana se jedná o extrémní trasu, jež je ultra se vším všudy. Má za to, že tento závod má velký potenciál a jeho obtížnost řadí vedle RAAM – Race Across America, který dokončil minulý rok. Na cestě okolo Česko – Slovenska mu navíc nepřálo moc počasí, část trasy propršelo. Ale i tak považuje trasu za hezkou.

Na podzim organizátoři závodu plánují spustit registraci pro první ročník v roce 2021. Pravděpodobně budou dvě varianty – buď jen okolo Česka v délce necelé dva tisíce kilometrů, nebo kolo Česko – Slovenska v délce přes tři a půl tisíce kilometrů. Určitě bude i nabídka štafetového závodu a zvažuje se i možnost self support, tedy závod bez doprovodných týmů. Pořadatelé jsou odhodlaní připravit nejtěžší a nejdelší závod svého druhu v Evropě a přilákat do něho i velká jména světové ultracyklistiky.

NEJČSTENĚJŠÍ