Connect with us

aktuality

Charita ve Valašských Kloboukách se rekonstruuje. Nové budou sociální zařízení i zdravotechnika

Publikováno

Na konec měsíce dubna je plánován konec rekonstrukce zázemí charity v domě s pečovatelskou službou ve Valašských Kloboukách, kde právě probíhají stavební práce. Zmodernizováno bude sociální zařízení, vymění se zdravotechnika i elektroinstalace. Celkové náklady na obnovu prostorů charity si vyžádá částku 2,9 milionu korun. Z dotace bude použito 1,8 milionů korun.

Starostka města Eliška Olšáková řekla: „Zázemí charity bylo dlouhodobě ve špatném technickém stavu. Modernizace vybavení přinese pečovatelkám bezbariérové hygienické zařízení, jako je třeba výškově nastavitelná hydromasážní terapeutická vana.“ Dále starostka dodala, že upraveny budou i šatny pro personál, toalety, prádelna se sušárnou a krizový byt. „Chtěla bych poděkovat všem nájemníkům za shovívavost a trpělivost se stavebními pracemi, jež zasahují do jejich bydlení.“

Rekonstrukce chod valašskokloboucké charity nepřerušila, takže služby jsou klientům stále poskytovány, a to na základě individuální domluvy. Ke klientům domů chodí pečovatelky zajistit osobní hygienu, případně vozí zájemce do sousedního Brumova-Bylnice, kde má charita náhradní prostory.

NEJČSTENĚJŠÍ