Connect with us

aktuality

Bezprecedentní a nehorázný útok! Odběrové místo ve Zlíně napadl zloděj

Publikováno

Sotva se podařilo zajistit a zprovoznit třetí odběrové místo na covid-19 ve Zlíně, má jeho provozovatel společnost Vaše laboratoře dva dny před jeho otevřením vrásky na čele. V noci z pátku na sobotu totiž někdo odřezal čtyři metry přívodního kabelu pro buňku. Na místo se tak při svých kontrolách nyní zaměří i zlínští strážníci.

 

„Byli jsme rádi, že se nám podařilo vybudovat nové odběrové místo v centru Zlína a měli jsme vše připraveno pro to, abychom mohli spustit jeho činnost v pondělí ráno. Krádež kabelu je však zásadní problém pro provoz buňky, který musíme přes víkend vyřešit,“ prohlásil jednatel společnosti Vaše laboratoře Jaroslav Loucký. Jde o nehorázný čin vzhledem k tomu k jakým účelům má buňka sloužit.

Zloděj dostane za měděné dráty pár stovek, ale krádeží způsobil obrovské škody. Odříznutím přívodního kabelu zůstala celá budova bývalého ČSAD bez elektrické energie. Bude tak nutná obnova  různých softwarů a všech přístrojů závislých na elektrické energii.

„Tento čin v tuto dobu, považuji za naprosto bezprecedentní,“ nemůže dál nalézt slova, kterými by komentoval tuto krádež Jaroslav Loucký.

Rozčarovaný primátor

Zlínský primátor Jiří Korec sdílí stejné rozhořčení. Město se také podílelo na vzniku odběrového místa, aby se tolik nezatěžoval provoz v okolí KNTB, jako je tomu v posledních týdnech. Bylo vyčleněno pro objednané pacienty k odběrům u bývalého ČSAD parkoviště pod sportovní halou, kde mají parkování zadarmo.

„Tato informace mne velmi nemile překvapila, myslel jsem si, že tato doba, kdy se takové věci děly, již minula, že se naše společnost posunula dál. Je to nehoráznost, pokud někdo něco takového provede,“ zlobí Jiřího Korce.

Posílíme hlídky, zní od strážníků

„Posílíme hlídky v okolí, v rámci preventivních kontrol a doporučili jsme majiteli objektu k ještě důkladnějšímu zabezpečení,“ uvedl za Městskou policii Zlín ředitel Milan Kladníček.

V sobotu odpoledne tak musí pracovníci společnosti znovu zajišťovat vše pro to, aby v pondělí mohly na tomto místě bez problémů začít odběry objednaných lidí.

„Pevně věřím, že se nám provoz podaří obnovit tak, abychom v pondělí mohli přijímat první objednané pacienty na odběry. Možná budeme mít mírné zpoždění v řádu minut, pevně ale věřím, že bychom to měli zvládnout,“ zdůraznil Jaroslav Loucký.

NEJČSTENĚJŠÍ