Connect with us

aktuality

Bezohledný řidič v Rožnově vjel na přejezd. Narazil do něj vlak.

Publikováno

 

V pondělí 23.3. 2020 v deset hodin dopoledne vjel osmatřicetiletý řidič osobního auta Škoda Superb do cesty vlaku. Stalo se to na železničním přejezdu v areálu bývalého podniku Tesla v Rožnově pod Radhoštěm. Na přejezd řidič vjel i přes blikající výstražné světla zabezpečovacího systému přejezdu. Naštěstí vyvázl jen s lehkým zraněním.

Podle policistů vjel na přejezd v době, kdy již blikala výstražná červená světla – nerespektoval tudíž zabezpečovací zařízení. Vlak narazil do zadní části automobilu, jelikož již strojvedoucí srážce nemohl zabránit.

Na místo vyrazili policisté, tři hasičské jednotky a také zdravotnická záchranná služba. Kvůli současné epidemiologické situaci tento zásah provázela zpřísněná opatření. Řidič automobilu totiž přiznal, že se minulý týden vrátil z Belgie.

„Z tohoto důvodu byla nasazena vyšší bezpečnostní opatření a prostřednictvím operačního střediska byla tato informace předána dalším složkám IZS, které mířily na místo události,“ uvedli na svém webu hasiči Města Rožnov pod Radhoštěm. Přijatá opatření konzultovali s hygieniky, podle nichž byla dostatečná.

Řidič vozidla utrpěl lehké zranění na hlavě a byl převezen do nemocnice ve Valašském Meziříčí.

V době srážky ve vlaku cestovali tři lidé, nikdo další se nezranil. Škoda na osobním vozidle, vlakové soupravě a přejezdu dosáhla půl milionu korun.

„Jde o profesionálního řidiče kamionu, který se vrátil minulý týden ze západní Evropy, z Belgie,“ vysvětlil policejní mluvčí Jaroš. Kvůli zvýšenému bezpečnostnímu opatření bylo podezření, že by řidič vozu mohl být nakažen koronavirem.

Z nařízení vlády platí pro lidi, kteří se vrátili s rizikových zemí, povinná čtrnáctidenní karanténa. Mezi tyto země patří i Belgie. Profesionální řidiči nákladních vozidel (mimo jiné) mají z této povinnosti výjimku.

 

 

NEJČSTENĚJŠÍ