Connect with us

aktuality

Alkohol za volantem: Opilý muž boural do stromu. Řídit prý nechtěl, auto se samo rozjelo

Publikováno

Nehoda v Jasenné

Že se za volant nemá sedat pod vlivem alkoholu, se všeobecně ví. Přesto se však našel odvážlivec, který nedbal na zákon a posilněn půl litrem rumu se pustil do řízení svého automobilu. Při odjezdu z parkoviště nedaleko Jasenné nezvládl řízení a vozidlo skončilo na střeše. Z havárie vyšel jednačtyřicetiletý muž bez zranění.

Podle mluvčí policie Moniky Kozumplíkové opilý muž koncem minulého týdne hodlal vyjet z parkoviště. Alkohol však otupil jeho smysly a po rozjezdu nejprve narazil do dopravního značení, následně nezvládl mírnou zatáčku, aby pak najel na travnatý svah, kde se jeho vůz po nárazu do stromu převrátil na střechu.

Dále Kozumplíková sdělila: „Na místo havárie přijeli policisté z Vizovic. Muž měl pro ně připravenou historku, jejíž pravdivosti šlo sotva uvěřit. Podnapilý řidič tvrdil, že vozidlo řídit nechtěl, ale ono se samo rozhodlo rozjet po svahu dolů, načež on musel za jízdy do něho nasednout, aby ho zastavil. Bohužel manévr se mu nezdařil a i s vozem se skutálel ze svahu.“

Kamerové záznamy z místa nehody i výpovědi svědků usvědčily řidiče ze lži. Navíc dechová zkouška prokázala 2,77 promile.

Škoda na vozidle činí více než osmdesát tisíc korun. Auto však nemělo na silnici co dělat, technická prohlídka byla platná do října loňského roku. Muži byl zadržený řidičský průkaz i zakázána další jízda. Policisté pak zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kde je trestní sazba až tři roky odnětí svobody.

NEJČSTENĚJŠÍ