Connect with us

aktuality

219 Vsetíňáků šlapalo měsíc do práce na kole či pěšky

Publikováno

Jedenáctý ročník květnové výzvy s názvem Do práce na kole (DPNK) skončil. Zapojilo se do něj 22 114 účastníků z 51 pořadatelských měst. Barvy svého týmu, zaměstnavatele a města Vsetín hájilo 219 sportovců. Vsetínu dopomohli při jeho premiérovém zapojení do této výzvy k celkovému 17. místu v hodnocení měst z hlediska počtu účastníků a k 16. místu z hlediska absolvované vzdálenosti.

„Vsetíňáci vzali myšlenku Do práce na kole za svou a v průběhu května 219 z nich upřednostnilo před automobilem při cestách do zaměstnání a při návratu z něj chůzi, běh, jízdu na koloběžce či kole, a to mě mile potěšilo. Právě zlepšení kondice a utužení zdraví jednotlivců na straně jedné a současně přispění k lepšímu životnímu prostředí na straně druhé jsou hlavním smyslem této květnové výzvy,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová, která byla iniciátorkou premiérového zapojení města Vsetín do DPNK.
Hlavní kategorií DPNK byla soutěž pravidelnosti týmů. Cílem nebylo vyjezdit co nejvyšší počet kilometrů, ale dodržet co největší pravidelnost zdravé formy pohybu při cestě do práce a z ní. Hned šestice týmů z celkového počtu 52, které Vsetíňáci sestavili, dosáhla stoprocentní pravidelnosti. Jednalo se o týmy s názvy Galusky na Kayaku, Turbošlapky L3 (oba ze společnosti Kayaku Safety Systems Europe), Ženy v běhu #1, Název týmu není veřejný (oba z Městského úřadu Vsetín), Myops (Oční optika Mitáš) a Čovkani (Vodovody a kanalizace Vsetín).
Ve vedlejších kategoriích jednotlivců již šlo o co nejlepší výkony. „Reprezentanti našeho města během května ujeli a nachodili v součtu 64 015,6 kilometru. V kategorii Zelené kilometry, zahrnující kolo a chůzi dosáhli nejlepších výkonů Radek Zgarba z týmu Galusky na Kayaku s 1 999,3 kilometry a Alena Losová z týmu SPR8 s 1 502,8 kilometry. Velká gratulace oběma,“ dodala Hlaváčová s tím, že v kategorii Zelené kilometry po svých (chůze) byli nejzdatnější Michaela Opálková (Mzdovky) s 381,9 kilometry a Radek Zgarba s 342,7 kilometry. Všichni jsou zaměstnanci společnosti Kayaku Safety Systems Europe, z níž bylo v rámci Vsetína nejvíce účastníků – celkem 54.
Kampaň DPNK ale nebyla jen o pravidelném zdravém pohybu při cestách do práce a zpět. Její účastníci si užili i čtyři skupinové vyjížďky, z toho dvě organizované Vrchařskou korunou Valašska a dvě Skupinou přátel lehkého šlapání. Při poslední z těchto vyjížděk vysadili za dohledu členů Českého rybářského svazu dva tisíce pstruhů do Vsetínské Bečvy. Touto aktivitou financovanou společností Austin Detonator podpořili obnovu života v řece stižené ekologickou havárií. Součástí DPNK byly i dvě Snídaně s Kayaku financované společností Kayaku Safety Systems Europe a několik tzv. Akcí na triko, v jejichž rámci poskytli partneři výzvy DPNK účastníkům různé benefity.
„Děkuji všem organizátorům a partnerům projektu za statečnost. Zapojili se do něj v době tvrdého lockdownu a nikdo z nich nedokázal předpovědět, co nás čeká a jak projekt dopadne,“ sdělila na after party k DPNK místostarostka Hlaváčová.

 

NEJČSTENĚJŠÍ